Lublin – stolica i największe miasto województwa lubelskiego. Leży nad rzeką Bystrzycą. Jego powierzchnia wynosi niespełna 150km², co plasuje miejscowość na pierwszym miejscu co do wielkości na wschód od Wisły. Teren ten zamieszkuje ok. 340 000 mieszkańców. Z resztą kraju Lublin jest połączony m.in. drogami ekspresowymi o numerach S12, S17 i S19, drogą krajową nr 82 i drogami wojewódzkimi o numerach 809, 822, 830 i 835. Około 10 km od centrum – w Świdniku – mieści się też lotnisko. Rejestracje lubelskich pojazdów zaczynają się od liter LU.

Lublin został założony już w VI wieku, natomiast prawa miejskie uzyskał w 1317 roku. Do dziś można zobaczyć wiele historycznych miejsc, które są częstymi obiektami odwiedzanymi przez turystów. Do symboli Lublina można zaliczyć Bramę Krakowską przy placu Łokietka, Zamek Lubelski, Wieżę Trynitarską czy Plac po Farze.

Gospodarcza historia Lublina jest mocno związana z branżą motoryzacyjną. Funkcjonowała tam Odlewnia Ursus, Fabryka Samochodów Ciężarowych, w której produkowano popularne „Żuki” i „Lubliny”. Obecnie produkuje się tam pojazdy typu pick-up – ZX Grand Tiger – odpowiedzialny jest za to Ursus.