Największym miastem, a zarazem stolicą województwa podkarpackiego, jest liczący sobie 187 tysięcy mieszkańców Rzeszów. Leży on w południowo-wschodniej Polsce, w centrum województwa podkarpackiego, nad Wisłokiem. Rzeszów funkcjonuje jako miasto na prawach powiatu, ale też jest siedzibą władz powiatu rzeszowskiego, w którego skład wchodzą następujące gminy: Dynów, Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza i Trzebownisko. Powierzchnia miasta to 116,32 km². Symbol tablic rejestracyjnych to RZ.

Rzeszów to bardzo ważny ośrodek przemysłowy na mapie województwa podkarpackiego. Główne gałęzie gospodarki, które prężnie rozwijają się w mieście i okolicach to: przemysł lotniczy, farmaceutyczny oraz branża IT. W Rzeszowie utworzony został Podkarpacki Park Naukowo-Techniczny. Miasto to jest europejską stolicą koncernu United Technologies Corporation. Rzeszów jest ważna częścią Doliny Lotniczej, czyli stowarzyszenia zrzeszającego przedsiębiorców przemysłu lotniczego.

Nieopodal Rzeszowa, w Jasionce, funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy. Ponadto na północ od miasta biegnie autostrada A4, a przez samo miasto przebiega droga krajowa DK 94. Co więcej, niedawno w pobliżu Rzeszowa, otworzono fragment drogi ekspresowej S 19 (Suwałki-Barwinek).
Rzeszów to także ważne miasto turystyczne. Szczególna atrakcją miasta jest Podziemna Trasa Turystyczna licząca sobie 369 m i składająca się z kilkunastu korytarzy i 25 piwnic. W Rzeszowie odnajdziemy także wiele innych zabytków i miejsc historycznych takich jak: cmentarz żydowski, cmentarz komunalny, ratusz miejski, kościoły, kilka ulic, teatr im. Wandy Siemaszkowej, Stary Cmentarz, kamienice i biblioteka miejska. Ponadto jest tutaj kilka cennych historycznie dworków i pałaców, m. in. Zamek, Letni Pałac Lubomirskich czy też Pałac Biskupów Rzeszowskich. Co więcej, w mieście organizowanych jest wiele różnego rodzaju festiwali, a spragnieni kultury na wysokim poziomie mają do wyboru kilka teatrów, kin, filharmonie, kilkanaście muzeów a także bibliotek.

Jeśli potrzebujesz wyciągnąć tzw. wgniotki na karoserii samochodu, które powstały po gradobiciu w Rzeszowie lub po prostu potrzebujesz w Rzeszowie wykonać renowację lakieru na samochodzie to zapraszamy do kontaktu!