Sędziszów Małopolski to miasto leżące w południowej części Polski, w zachodnim obszarze województwa podkarpackiego, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Przez miejscowość przepływają 3 potoki. W Sędziszowie znajduje siedziba władz gminy. Obecnie zamieszkuje tutaj 7,5 tys. ludzi, natomiast powierzchnia miasta wynosi 10,43 km². Oznaczenie tablic rejestracyjnych to RRS.

W mieście funkcjonuje kilka zakładów przemysłowych. Jednym z nich jest Wytwórnia Filtrów „PZL Sędziszów” S.A.. Produkowane są tu między innymi filtry samochodowe. Innym zakładem jest Hispano-Suiza – produkcja różnego rodzaju części do samolotów.

Sędziszów jest świetnie położonym punktem komunikacyjnym. Na południe od miasta przebiega droga krajowa DK 94, natomiast na północ – autostrada A4.
W Sędziszowie możemy znaleźć także kilka cennych zabytków. Wiele z nich to budowle o charakterze sakralnym: cmentarz żydowski, kaplica cmentarna, kościół i klasztor oo. Kapucynów, kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pozostałe wartościowe obiekty to ratusz i ruiny koszar.