Jarosław – miasto położone we wschodniej części województwa podkarpackiego, nad rzeką San. Siedziba powiatu jarosławskiego, w którego skład wchodzą: Jarosław, Radymno, Pruchnik, Chłopice, Laszki, Pawłosiów, Rokietnica, Roźwienica, Wiązownica. Miasto liczy sobie 38 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia Jarosławia to 34,61 km². Samochody zarejestrowane w Jarosławiu mają symbole RJA.

Na terenie miasta funkcjonują zakłady, które należą do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Przedsiębiorstwa te działają głównie w przemyśle budowniczym i spożywczym.

Jarosław jest bardzo bogaty w różnego rodzaju zabytki, głównie są to budynki związane z kultem religijnym: kościoły, cerkwie, synagogi, cmentarze. Inne cenne budowle bądź zabytki to: renesansowa Brama Krakowska i mury obronne wraz z fosą, rynek, ratusz oraz cały układ urbanistyczny starego miasta.

Na południe od miasta przebiega autostrada A4 – jest to fragment trasy europejskiej E40. Nieopodal Jarosławia znajdują się dwa węzły autostradowe: Jarosław Wschód i Jarosław Zachód. Pierwszy z nich łączy autostradę A4 z drogą wojewódzką nr 880, natomiast drugi – autostradę A4 z drogą krajowa nr 94. I właśnie ta droga, która biegnie na północ od miasta, jest alternatywą dla autostrady A4.