Mielec to miasto usytuowane w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, w dolinie Wisłoki, w Kotlinie Sandomierskiej. Jest siedzibą powiatu mieleckiego, do którego należą: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowy, Tuszów Narodowy, Wadowice Górne. Mielec to czwarte co do liczebności miasto w województwie podkarpackim – mieszka tam ok. 60 tysięcy mieszkańców. Powierzchnia miejscowości to prawie 47 km².

Jest to ważny ośrodek przemysłowy województwa podkarpackiego. Obecnie miasto kojarzone jest z prężnie działającą strefą ekonomiczną Euro-Park Mielec. To właśnie tu produkowane są helikoptery Black Hawk, które stały się wizytówką Mielca. Tu swoją siedzibę mają Polskie Zakłady Lotnicze.

Miejscowość ta to także cenny ośrodek turystyczny. Przyjezdni mogą tutaj  podziwiać wiele zabytków związanych z ponad 500-letnią historią miasta, m. in. bazylikę pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty z 1526 roku, Dworek Oborskich, Jadernówkę – muzeum fotograficzne posiadające w swoich zbiorach drugą w Polsce co do wielkości kolekcję aparatów fotograficznych. Ponadto, w mieście można zobaczyć, szczególnie w rynku, wiele starych zabytkowych domów, są też cenne obiekty sakralne, m. in. stara plebania.

Usuwanie wgnieceń na karoserii i renowacja reflektorów w Mielcu