Kraków – stolica województwa małopolskiego, miasto leżące nad Wisłą. Niegdyś stolica Polski (do 1795 roku). Jest to jedno z największych i najbardziej rozwiniętych miast w Polsce. Rozciąga się na obszarze sięgającym 326,85 km² i jest zamieszkały przez około 760 000 mieszkańców. Mówi się, że liczba ta w rzeczywistości jest dwukrotnie wyższa, co wynika z ogromnego napływu studentów. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane, leży przy drodze krajowej nr 7, drodze krajowej nr 44, drodze krajowej nr 75, drodze krajowej nr 79, drodze krajowej nr 94, autostradzie A4, a także przy linii kolejowej. Ponadto, w pobliżu mieści się międzynarodowy port lotniczy Balice. Pojazdy zarejestrowane w Krakowie mają rejestracje zaczynające się od KR i KK.

Kraków jest jednym z największych ośrodków edukacyjnych w Polsce. Swoje siedziby mają tam m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska czy Uniwersytet Pedagogiczny.

Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, zatem znajdziemy tam ogromną ilość zabytków. Do najważniejszych można zaliczyć Zamek Królewski Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Rynek Główny wraz z otaczającymi go kamienicami.